تبلیغات

ابزار منو ثابت

3NOBARRAN - جگوارXELتقریباً همان استایل مدل استاندارد را داشته و تنها تغییر واضح آن درب‌های عقب طویل‌تر به خاطر فاصله محوری بیشتر است. جگوار می‌گوید با اضافه کردن نشان XEL به بخش جانبی و ظاهر کرومی دستگیره درب‌ها سعی در تمایز این خودرو داشته است.

فاصله بین محورهای XEL حدود 100 میلی‌متر افزایش یافته و هم‌اکنون به 2935 میلی‌متر می‌رسد. شایان ذکر است فاصله بین محوری نسخه استاندارد XF حدود 25 میلی‌متر بیشتر از برادر کوچک‌تر کشیده است.

به لطف فاصله بین محوری کشیده‌تر، جگوار XEL فضای باز و زانوی بیشتری نسبت به مدل استاندارد دارد که این افزایش به ترتیب برابر با 112 و 100 میلی‌متر می‌باشد. در بخش عقب کابین همچنین شاهد نورپردازی بیشتر، سقف پانورامیک کشویی، استراحتگاه‌های دست بزرگ‌تر در وسط و فضای بیشتر برای سرنشینان هستیم.

نیروبخش جگوار XEL جدید پیشرانه 2 لیتری توربوی بنزینی از سری خانواده انجینیوم است که خروجی‌های 200 یا 250 اسب بخاری دارد. نسخه قوی‌تر قادر به ایجاد شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 7.3 ثانیه‌ای است. قدرت تولیدی پیشرانه‌ها از طریق یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های عقب فرستاده می‌شود.

جگوار XEL در تریم های پیور، پرستیژ، پرستیژ پلاس و پورتوفولیو ارائه شده و در تأسیسات چری جگوار لندروور ساخته خواهد شد.همین خاطر جگوار مدل در نظر گرفته‌شده برای بازار چین را با فاصله محوری بیشتری عرضه می‌کند. جگوار XEL در نمایشگاه خودرو گوانجو رونمایی شده است و جگوار آن را به‌عنوان رقیبی برای آئودی A4L، بی‌ام‌و سری 3 لانگ و مرسدس بنز C کلاس L معرفی می‌کند.
در خصوص نمای روبه‌روی این خودرو نمی‌توان صحبت زیادی کرد، چراکه نسبت به مدل استاندارد آن تقریباً بدون تغییر مانده است؛ اما در نمای جانبی می‌توان متوجه سایز بزرگ‌تر درهای عقب شد که به دلیل افزایش فاصله محوری است. جگوار سعی کرده این مدل را با اضافه کردن حرف L به انتهای نام آن از مدل عادی XE متمایز کند. می‌توان نشان XEL را در ستون C و پشت پنجره عقبی این خودرو مشاهده کرد. دیگر تفاوت این خودرو با مدل عادی XE به رنگ کرومی دستگیره‌های در برمی‌گردد؛ درحالی‌که رنگ دستگیره‌ها در مدل استاندارد، همرنگ بدنه است.
فاصله محوری این خودرو در مقایسه با مدل استاندارد XE حدود 100 میلی‌متر افزایش پیدا کرده و به 293۵ میلی‌متر رسیده است. نکته جالب این است که از نظر فاصله محوری جگوار XEL می‌تواند با مدل بزرگ‌تر جگوار یعنی XF رقابت کند.  چون فاصله‌ی محوری نسخه استاندارد XF تنها 2۵ میلی‌متر از جگوار XEL بیشتر است. فضای پای سرنشینان در مدل XEL حدود 112 میلی‌متر افزایش پیدا کرده است و شاهد افزایش 100 میلی‌متری فضای زانوی سرنشینان عقبی در این خودرو هستیم.

از مشخصات این خودرو می‌توان به تودری‌های چوب جلو و عقب بزرگ‌تر در مقایسه با مدل XE اشاره کرد. برخی تغییرات دیگر نیز در کابین خودرو ایجاد شده است که از آن جمله می‌توان به شیشه عقب جدید، نورپردازی داخلی قسمت عقب، سانروف برقی پانوراما و زیر آرنجی عقب بزرگ‌تر اشاره کرد. همچنین صندلی سرنشین جلو قابلیت تا شدن دارد و به این ترتیب فضای پای بیشتری برای سرنشینان عقب مهیا می‌شود.
منبع:jaguar,zoomit,nodudطبقه بندی: جدیدترین خودروهای جهان،
برچسب ها: jaguar، جگوار، XEL، 3nobarran، سنوبران،

تاریخ : چهارشنبه 27 دی 1396 | 03:55 ب.ظ | نویسنده : SARDAR 00 | نظرات
.: 3NOBARRAN:.

هدایت به بالای صفحه

ابزار وبمستر